XXVIII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski 2018. Kolejność prezentacji

NAJMŁODSI RECYTATORZY

I ZAWSZE MŁODZI DUCHEM

INSTRUKTORZY I OPIEKUNOWIE

Za nami 27 edycji festiwalowej zabawy z  „żywym słowem” i teatrem.

Przypomnijmy tych, którzy w ubiegłorocznym konkursie zdobyli KLUCZE DO TAJEMNIC WSZECHŚWIATA:

ZŁOTE KLUCZE do TAJEMNIC WSZECHŚWIATA:

Kaja Skrzypczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego

Amelia Wach z Buska Zdroju

Antonina Listopad z Pisar

Antonina Lach z Kielc

Marii Gładyś ze Skarżyska Kościelnego

Błażej Kowalewski z Koszalina

Uczynimy wszystko, by udział w tegorocznym Festiwalu i Małym Konkursie Recytatorskim pozostawił Wam miłe wrażenia i wiele doznań estetycznych.

Zapraszamy serdecznie do Starachowic.

Organizatorzy

Starachowice, marzec 2018 r.

REGULAMIN

I Organizatorzy:

  • Starachowickie Centrum Kultury

przy współudziale:

  • Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach

  • Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

II Przebieg:

  1. W ramach Festiwalu odbędą się:

    1. Etapy eliminacyjne na terenie kraju i w województwie święto-krzyskim w Ośrodkach Kultury miast powiatowych do końca kwietnia 2018 r.;

    2. Eliminacje wojewódzkie w województwie świętokrzyskim

odbędą się:

– dnia 9 maja 2018 r. o godz. 1000 – klasy 0-III;

o godz. 1300 – klasy IV-VI w Miejskim Centrum Kultury

w Ostrowcu Świętokrzyskim, Aleja 3 Maja 6 dla powiatów:

ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, staszowskiego,

starachowickiego;

– dnia 7 maja 2017 r. w STARACHOWICKIM CENTRUM KULTURY

(Starachowice, ul. Radomska 21) o godz. 1000 z powiatów:

kieleckiego, koneckiego, skarżyskiego, jędrzejowskiego,

włoszczowskiego, pińczowskiego, buskiego, kazimierskiego

Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

w Starachowicach odbędzie się w dniach 25 maja – 27 maja 2018 r.

  1. Oczekujemy, że uczestnicy Festiwalu zostaną wyłonieni spośród finalistów eliminacji regionalnych Małego Konkursu Recytatorskiego i laureatów innych lokalnych konkursów. Ostatecznej kwalifikacji winien dokonać organizator eliminacji wojewódzkich/regionalnych zgłaszając do Finału maksymalnie czterech uczestników.

  2. Zgłoszenia uczestników Finału wg załączonego wzoru należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja 2018 r. na adres:

Starachowickie Centrum Kultury

ul. Radomska 21

27-200 Starachowice

tel. 041 274 65 25, fax. 041 274 61 10

e-mail: starsck@poczta.onet.pl , biuro@sck.org.pl

III Warunki uczestnictwa:

  1. XXVIII Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Słowa i Mały Konkurs Recytatorski – Starachowice 2018 jest imprezą otwartą, skierowaną do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, a także zespołów recytatorskich i teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury.

  2. W ramach XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego odbędą się dwa turnieje:

    1. Turniej Recytatorski

    2. Turniej „Wywiedzione ze słowa”

      Repertuar uczestników obejmuje:

      1. w Turnieju Recytatorskim dwa dowolne utwory w całości lub fragmentach (dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy) – czas prezentacji do 7 min.

      2. w Turnieju „Wywiedzione ze słowa” repertuar i forma wypowiedzi są dowolne (np. monolog, collage tekstów, łączenie słowa z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) – czas prezentacji do 10 minut.

    W każdym przypadku pozostawia się dowolność wyboru repertuaru i układu prezentacji. Organizatorzy będą wdzięczni za ograniczenie w repertuarze lektur szkolnych.

    IV Kryteria oceny, nagrody:

    1. Organizatorzy eliminacji i Finału powołują Rady Artystyczne, które dokonają oceny prezentacji w trzech kategoriach wiekowych:

      1. uczestnicy klas I – III klasy SP

      2. uczestnicy klas IV – VI SP

      3. uczestnicy klas VII

    2. Rady Artystyczne będą oceniać według następujących kryteriów:

    dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny;

    1. Uczestnicy Konkursu otrzymują okolicznościowe dyplomy, a laureaci Finału nagrody w każdej kategorii wiekowej.

      V Postanowienia końcowe

      Uczestnicy zakwalifikowani do Finału Konkursu w Starachowicach opłacają akredytację w wysokości 100 zł od uczestnika i 150 zł od opiekuna/instruktora. Uczestników i opiekunów nie korzystających ze świadczeń bytowych (noclegi, wyżywienie) obowiązuje wpłata wpisowego w wysokości 30 zł od uczestnika i 30 zł od opiekuna. Wpłaty należy dokonać na konto:

      Starachowickie Centrum Kultury

      ING Bank Śląski o/Starachowice

      nr 34 1050 1432 1000 0005 0040 4033

      z dopiskiem: „Festiwal Słowa”, nazwisko uczestnika i opiekuna

      Uczestnikowi powinna towarzyszyć tylko jedna osoba dorosła (instruktor lub opiekun).

 

Regulamin (pobierz)

Karta zgłoszenia (pobierz)

 

XXVIII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

Starachowickie Centrum Kultury

25.05.2018r. (piątek)

I Koncert konkursowy godz. 15.00

kl. 0-III

  1. Wojciech Misiowiec – PSP Nr 2 Stąporków
  2. Kaja Skrzypczyk – MCK Ostrowiec
  3. Maciej Wydrych – SP Nr 1 Opatów
  4. Otylia Bukała – MDK Starachowice
  5. Patryk Łęcki – MDK Starachowice
  6. Nikola Wojsa – ZSP Raków
  7. Antonina Listopad – PSP Psary
  8. Michalina Cieśla – SP Nr 13 Starachowice
  9. Liliana Dąbrowska – SSP Nr 1 Suchedniów
  10. Miłosz Bukała – MDK Starachowice
  11. Kamila Kozakiewicz – ZSO Ożarów

II Koncert Konkursowy godz. 16.30

kl. IV-VI

  1. Wiktor Fortuński – ZSP Raków
  2. Aleksandra Jopek – ZSO Ożarów
  3. Krystian Nowak – ZPO Nieświń
  4. Patrycja Wojsa – ZSP Raków
  5. Cyprian Bukała – MDK Starachowice
  6. Kinga Sowula – ROK Częstochowa

Kl. VII

  1. Katarzyna Żołądź – MOK Dębica
  2. Bartosz Kołacz – SP Nr 10 Starachowice
  3. Maria Gładyś – MCK Skarżysko-Kamienna
  4. Jeremiasz Mroczek – SP Nr 12 Starachowice

26.05.2018r. (sobota)

III Koncert Konkursowy godz. 10.00 – 10.45

kl. 0-III

  1. Łukasz Pluta – SP Włodowice
  2. Anna Zoch – BSCK Busko- Zdrój
  3. Jakub Partuś – MDK Nr 2 Zabrze
  4. Wiktoria Kochan – SP Barlinek
  5. Franciszek Chrapek – SP Nr 5 Ustroń
  6. Julia Sałańska – SP Baniocha
  7. Bartosz Król – MOK Dębica
  8. Kalina Ogórek – ZSP Nr 4– Tomaszów Mazowiecki
  9. Lena Zwior – SP Kotulin

IV Koncert Konkursowy godz. 11.00 – 12.15

Kl. IV – VI

  1. Agata Powrósło – SP Kotulin (wywiedzione ze słowa)
  2. Jakub Serwata – GZSZ Łagów
  3. Amelia Wach – BSCK Busko-Zdrój
  4. Franciszek Kowalczyk – Społ. SP Szczecin
  5. Apolonia Cacek – SP Nr 1 Końskie
  6. Amelia Koralewska – SP Nr 6 Jastrzębie Zdrój
  7. Emil Ciesielski – MCK Gorzów Wlkp.
  8. Kalina Przybylińska – SP Nr 10 Szczecin
  9. Borys Sobkowiak – ROK Częstochowa
  10. Kamila Głutkowska – MDK Nr 2 Zabrze
  11. Dominik Sałata – ZSP Hecznarowice
  12. Zuzanna Bera – GZSZ Łagów
  13. Dawid Frueauff – SP Nr 6 Pyskowice
  14. Wiktoria Wiater – SP Nr 1 , RCAK Zielona Góra
  15. Antoni Pater – MDK Nr 2 Zabrze
  16. Filip Stelmaszak – OPP Nr 4 CED Zabrze

26.05.2018r. (sobota)

V Koncert Konkursowy godz. 12.30 – 13.00 kl. VII

  1. Jakub Jankowski – OPP Zabrze
  2. Amelia Dudek – SP Nr 3 Mielec
  3. Jan Siemiątkowski – POPP przy ZSP Lyski
  4. Daria Pudło – MDK Nr 2 Zabrze
  5. Jakub Bober – SP Nr 1 Czerwionka- Leszczyny
  6. Paula Paszkowska – SP Nr 3 Pyskowice

VI Koncert Konkursowy godz. 15.00 – 16.00 Kl. 0-III

  1. Sara Sałata – SP Hecznarowice, DK Kęty (wywiedzione ze słowa)
  2. Leon Siatecki – SP Nr 1 , RCAK Zielona Góra
  3. Magdalena Halińska – RIK Katowice
  4. Amelia Zając – SP Nr 1 , RCAK Zielona Góra
  5. Karol Ziaja – SP Nr 8 Dębica
  6. Amelia Jakóbczyk – SP Nr 1 Szczecinek
  7. Paweł Kania – SP Nr 4 Czerwionka-Leszczyny
  8. Maria Szawińska – ROK Częstochowa
  9. Antonina Baczyńska – ZSP Nr 5 Rybnik
  10. Dawid Mroczka – SP Nr 8 Dębica
  11. Antonina Mika – SP Nr 2 Świerklany

VII Koncert Konkursowy godz. 16.15 – 17.30 Kl. IV-VI

  1. Hanna Gaweł – RIK Katowice (wywiedzione ze słowa)
  2. Julia Sikora – MOK Dębica
  3. Jagoda Kucharska – SP Nr 1 Tomaszów Mazowiecki
  4. Dominik Michalski – RIK Katowice
  5. Wiktoria Zatorska – SP Nr 2 Jędrzejów
  6. Nikola Morawska – SSP Nr 3 Suchedniów
  7. Michał Kołodziejczyk – ZSP –Pławniowice
  8. Amelia Kolenda – MDK Nr 2 Zabrze
  9. Błażej Kowalewski – CK 105 Koszalin
  10. Weronika Hes – SP Tomaszów Mazowiecki
  11. Szymon Goliński – SP Łaznów
  12. Alicja Wojnarowska – MOK Dębica
  13. Katarzyna Kuzber – MDK Zabrze
  14. Hanna Gaweł – OPP Zabrze
  15. Nina Klinowska – RIK Katowice (wywiedzione ze słowa)