Starachowickie Spotkania z Grami Bez Prądu Vol. 3, 2 lipca.2017, godz. 12:00-20:00

Starachowickie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na drugie z serii spotkań poświęconych grom stołowym. W maju spotkaliśmy się w blisko 50 osób i towarzyszyło temu niemało radości!

Planszówki przeżywają renesans popularności – coraz trudniej jest kojarzyć je jedynie z takimi grami jak Eurobiznes, Jenga, Scrabble czy Chińczyk. Oferta gier jest już znacznie szersza, a my przygotujemy dla Was ponad 100 tytułów.

Poza przygotowaniem prostych gier rodzinnych wychodzimy również na przeciw pojawiającym się oczekiwaniom… Utworzone zostanie stanowisko, gdzie objaśniać będziemy gry dla graczy zaawansowanych, bądź chcących wspiąć się na ten pułap
Gra, którą zaprezentujemy w tym miesiącu to:

TERRAFORMACJA MARSA

„W Terraformacji Marsa gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji i jako jej zarząd będzie kupować i zagrywać karty opisujące różne projekty inwestycyjne. Zazwyczaj projekty będą bezpośrednio lub pośrednio przyczyniać się do procesu terraformacji, mogą też jednak być przedsięwzięciami biznesowymi innego rodzaju.

Aby wygrać, gracz musi osiągnąć wysoki Współczynnik Terraformacji (WT) i zdobyć dużo Punktów Zwycięstwa (PZ). WT gracza wzrasta za każdym razem, kiedy podniesie on jeden ze Wskaźników Globalnych (Temperaturę, poziom Tlenu lub liczbę Oceanów). Od WT zależy podstawowy dochód gracza, a także jego podstawowy wynik.

W miarę przebiegu procesu terraformacji gracze będą mogli realizować coraz większą liczbę projektów. Dodatkowe PZ można zdobyć za wszystko, co przyczyni się do zwiększenia panowania ludzkości nad Układem Słonecznym, na przykład za zakładanie miast, budowę infrastruktury lub ochronę środowiska.

Gra dobiegnie końca, gdy na Marsie będzie dostatecznie dużo Tlenu, aby móc nim oddychać (14%), dostatecznie dużo oceanów, aby wytworzyć pogodę przypominającą ziemską (9), i gdy temperatura będzie znacznie wyższa od 0°C (+8°C). Wtedy życie na Marsie, choć dalekie od komfortowego, stanie się możliwe!”

Zaznajamiać z grą będzie Artur Jasiński, Członek Stowarzyszenia Tygiel, zajmującego się promocją gier planszowych oraz ich profesjonalnym tłumaczeniem. Stanowisko będzie dostępne podczas całego wydarzenia.

Spotkanie jest absolutnie darmowe, mile widziane są również własne gry. Wydarzenie skierowane jest do dorosłych, młodzieży oraz dzieci z opiekunem.