Spotkanie klubu filmowego STAR. 25 listopada 2018, godz.16.00

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na trzecie spotkanie klubu filmowego STAR – 25 listopada (niedziela), godzina 16.00, sala klubowa (I piętro).

Wspólne seanse skierowane są głównie do miłośników klasyki kina (tej bardzo starej klasyki!). Oglądamy wyłącznie filmy czarno białe. Tak więc kolorowy „Czarnoksiężnik z krainy Oz” z 1939 nie zagości u nas ale całkiem nowy „Artysta” z 2011 albo „Człowiek słoń” z 1980 już mają taką szansę. Kino monochromatyczne jest po prostu konwencją która wyróżnia nasz klub. Kolejnym powodem obrania takiego repertuaru jest ograniczony dostęp do takiego kina. Mamy nadzieję że dzięki naszym wyborom uda się Wam przybliżyć dzieła niezwykle wartościowe dla historii kinematografii. A jednocześnie dzieła, z którymi być może nie mielibyście możliwości się zetknąć.

Za repertuar oraz wprowadzenia do filmu odpowiada nasz animator kultury – Michał Pajek. Jest on pasjonatem historii filmu. Był także współtwórcą Skarżyskiego Klubu filmowego a także prelegentem na wielu spotkaniach oraz wydarzeniach filmowych.

Naszym kolejnym filmem jest „Dziewczyna Piętaszek” reż. Howard Hawks (1940)

Howard Hawks jest prawdziwym klasykiem kina. Część z nas pamięta filmy taki jak „Rio Bravo” i „Rzeka czerwona”. Dzieło, które tym razem bierzemy na tapetę nie jest westernem ale nadal uważa się je za jedno z jego największych dokonań. Nie brakuje w nim błyskotliwego dialogu oraz interesującego wątku miłosnego. A na dokładkę Cary Grant w jednej z kluczowych ról.
Rozmowa po seansie nie jest oczywiście rzeczą obowiązkową :)

Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.