Spotkanie finałowe XXIV Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Słowa i Małego Konkursu Recytatorskiego

NAJMŁODSI RECYTATORZY I ZAWSZE MŁODZI DUCHEM

INSTRUKTORZY I OPIEKUNOWIE

WITAMY WAS SERDECZNIE W STARACHOWICACH

Po raz XXIV kilkudziesięciu młodych recytatorów stanie do konkursowej rywalizacji, a właściwie „teatralnej biesiady”, gdziestrawę każdy dać i posmakować może”.

Starachowice witają Was wiosennie na SPOTKANIU FINAŁOWYM XXIV Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Słowa i Małego Konkursu Recytatorskiego w gościnnym pociągu SCK.

Będziemy z Wami przeżywać wielką teatralną przygodę.

Organizatorzy

Starachowice, 31 maja – 1 czerwca 2014 r. 

Organizator:

Starachowickie Centrum Kultury

przy współudziale

Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego  w Kielcach

Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Patronat:

Wojewoda Świętokrzyski

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Świętokrzyski Kurator Oświaty

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach

Starosta Starachowicki

Prezydent Miasta Starachowice

Rada Artystyczna:

Dorota Koman
Katarzyna Chlebny
Elżbieta Baran

Prowadzenie:

Dominika Piwnik

Kierownik organizacyjny:

Barbara Kurek

 

DZIECIĘCY FESTIWAL SŁOWA

XXIV OGÓLNOPOLSKI MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Starachowice, 31 maja – 1czerwca 2014 r.

31 maja 2014 r. (sobota)

Godzina 900-1000 – SEKRETARIAT KONKURSU

Godzina 1000-1115 – I KONCERT KONKURSOWY (kat. IV-VI)

Godzina 1130-1230 – II KONCERT KONKURSOWY (kat. 0-III)

Godzina 1300-1400 – III KONCERT KONKURSOWY (kat. IV-VI)

Godzina 1430-1600 – PRZERWA

Obiad – Bursa ZSZ Nr 1, ul Radomska 72

Zakwaterowanie – Internat Centrum Kształcenia Praktycznego ul. Radomska 72

Godzina 1600-1715 – IV KONCERT KONKURSOWY (kat. 0-III)

Godzina 1730-1845 – V KONCERT KONKURSOWY (kat. IV-VI)

Godzina 1900 – Kolacja – Bursa ZSZ Nr 1

 

1 czerwca 2014 r. (niedziela)

Godzina 900 – ŚNIADANIE – Bursa ZSZ Nr 1

Godzina 1000-1115 – WARSZTATY

Próba Koncertu Galowego

Godzina 1200 – UROCZYSTY KONCERT GALOWY

Wręczenie nagród

Godzina 1330 – OBIAD – Bursa ZSZ Nr 1

 

XXIV Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

Starachowickie Centrum Kultury

31 maja – 1 czerwca 2014 r.

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

 

I KONCERT (kategoria IV – VI ) godz. 10 .00 – 11.15

 

 1. JAGODA SADZIAK – ROK Katowice

„Lohengrim” – Wanda Chotomska

„Przygody Tomka Sawyera” – Mark Twain

2. DARIA DURDA – PSP Pisary

„Tajemnica ” – Zbigniew Lengren

„ Kryjówka pod wierzbami” – Ewa Skarżyńska

3. KAROLINA FRYCZ – SP Nr 10 Starachowice

„Jan i Jana Pan” – Mieczysław Kieliński

„Trzynastka na karku” – Katarzyna Majgier

4. MARCIN BĄK – SP Piotrów

„Gderliwy zajączek ” – Eliza Rozdoba

„Koszmarny Karolek i prześwietne święta” – Francesca Simon (fragment)

5. ZUZANNA WAŁĘGA – MCK Skarżysko-Kamienna

„Rozwiązłość sznurowadeł” – Dorota Suwalska

„Pytacie mnie” – Michał Rusinek

6. DOMINIKA TRZNADEL – PSP Pisary

„Duch” – Agnieszka Frączek

„Czyja ty jesteś ,Toti” – Ewa Skarżyńsksa

7. ZUZANNA DOMAGAŁA – MGOK Stąporków

„Deszcz majowy” – Leopold Staff

„Czarownica” – Michał Rusinek

8. ANGELIKA KLIMEK – SP Belno

„Kopciuszek” – Wanda Chotomska

„List do kolegi” – Ewa Szelburg-Zarembina

9. MAJA NOWAK – ROK Katowice

„Nic dwa razy „ – Wisława Szymborska

„Ania z Zielonego Wzgórza” – Lucy Maud Montgomery, tłum. R. Bernsteinowa (fragment)

10. KRYSTIAN KOWALSKI – MDK Nr 2 Zabrze

„Złudzenia popularności” – Konstanty Ildefons Gałczyński

„Mama jest najlepsza na świecie” – Willy Breinholst (fragment)

11. RAFAŁ CZEPCZOR – SP Nr 1 Pszów

„Auto taty” – Włodzimierz Gajda

„Jeden plus jedna” – Elżbieta Bartosik-Trebicka

12. PAWEŁ SALOMON – SP Nr 6 Przegędza

„Zabawa w chowanego” – Tomasz Nowaczyk

„Daktyle” – Danuta Wawiłow

13. ELIZA BANACH – DK Pustków – Osiedle

„Muchy samochwały” – Maria Konopnicka

„Przyjęcie” – Dorota Gellner

14. GABRIELA ŁUGOWSKA – MDK Lubaczów

„Żaba” – Jan Brzechwa

„Znowu kręcisz Zuźka” – Dorota Suwalska

 

II KONCERT (kategoria 0-III) godz. 11.30 -12.30

 

1. ADRIAN BOCIAN –MCK Ostrowiec Świętokrzyski

„46 nóg” – Ludwik Jerzy Kern

„Korniszonek” – G.Bąkiewicz

2. JULIA SKWARZEC – PSP Strzegom

„Pomidor” – Jan Brzechwa

„Jak ja się nazywam” – Danuta Wawiłow

3. MATEUSZ RUDYK – PSP Nieświń

„Kurcze blade” – Wanda Chotomska

„Komputer zachorował ” – Agnieszka Galica

4. OLIWIA CHRZANOWSKA –PSP Pisary

„Huśtawka” – Robert Stevenson

„Wampusia” – Ewa Skarżyńska (fragment)

5. KACPER ŁYŻWA – SP Nr 12 Starachowice

„Piłka” – Dorota Gellner

„Ptak i robak” – Dorota Gellner

6. OLIWIA KOWALICKA – SP Mroczków

„Szkolny leń” – Małgorzata Wojciechowicz

„Małpa w kąpieli” – AleksanderFredro

7. BARTŁOMIEJ CHOPTIANY – SP Daleszyce

„Prima Aprilis” – Jan Brzechwa

„Kłamczucha” – Jan Brzechwa

8. JULIA  POLACZEK – SP Nr 5 Czechowice-Dziedzice

„Brzydkie kaczątko” – Hans Christian Andersen

„Spóźniony słowik” – Julian Tuwim

9. JAKUB JANKOWSKI – ROK Katowice

„Były w lesie raz igrzyska” – Marek Szyszko i Jerzy Dąbrowski

„Mikołajek ” – Sempe, Rene Gościnny

10. MAGDALENA KACZMARSKA – MCK Ostrowiec

„Pudla luba” – A.Frączek

„Tata się martwi” –

11. CEZARY GALIŃSKI – SP Nr 1 Szczecin

„O skutkach pewnej diety” – Zygmunt Miszczak

„Z pamiętnika czarownika” – Natalia Usenko

12. IZABELA SZULC – Z.S. Czarny Las

„Jak paw przez jezdnię przechodził” – Juliusz Wasilewski

„Modna świnka” – Eliza Rozdoba

13. SZYMON SZCZEPANIK – SP Nr 8 Tomaszów Mazowiecki

„Hipopotam ” – Jan Brzechwa

„Cudaczek Wyśmiewaczek” – Julia Duszyńska

„Cała zima u pana Beksy” – fragm.. opowiadania

14. PAULA PASZKOWSKA – Nr 6 Pyskowice

„Ziółko ” – Maria Terlikowska

„Szósta klepka” – Małgorzata Musierowicz

15. DAWID SMACZNIAK – SP Nr 1 Mielec

„Jak wygląda strach ” – Bożena Pierga

„Jak tu ciemno” – Danuta Wawiłow

16. KRYSTIAN NOWAK – ZPO Nieświń

„Kuchnia Pana Kleksa” – Jan Brzechwa (fragment Akademii Pana Kleksa)

„Natrętna mucha” – Marzena Szczepańska

 

III KONCERT (kategoria IV – VI) godz. 13.00 -14.00

 

1. MARIA KAMIZELA – SP Nr 11 Starachowice

„Młodsza siostra” – Eliza Sarnacka – Mahoney

„Dynastia Miziołków” – Joanna Olech

2. OLIWIA SOŃTA – SP Bliżyn

„Lis i kozieł” – Adam Mickiewicz

„Dwa koguty” – Wanda Chotomska

3. KAROLINA CESARZ – ROK Częstochowa

„Ferdydurke” – Witold Gombrowicz

„Modlitwa konia z transportu” – Barbara Borzymowska

4. JAKUB KARBOWNIK – SP Nr 8 Skarżysko-Kamienna

„Gwałtu rety, co się dzieje” – Małgorzata Strzałkowska

„Piątka z zakątka” – Krystyna Drzewiecka

5. AGATA TOMASZEWSKA – SP Huta Podłysica

„Wędrówka” – Danuta Wawiłow

„Lew” – Sławomir Mrożek

6. JAN ABRAMOWICZ – MDK Lubaczów

„Urodziny ” – Małgorzata Strzałkowska

„Matematyka” – Lucyna Legut (fragment)

7. MARTYNA KINDRAT – MDK Lubaczów

„Jak przeklinać – poradnik dla dzieci” – Michał Rusinek

„Florka, listy do Józefiny” – Roksana Jędrzejewska- Wróbel

8. WOJCIECH DERWISZ – PSP Nr 2 Świdwin

„Jeż, który zaspał” – Jan Brzechwa

„Niezwykłe przygody Mikołajka” – Sempe, Rene Goscinny

9. KINGA KAPINOS – SP Nr 1 Mielec

„Żaba w samolocie” – Janina Tomczyk

„Samochody koło Środy” – Jerzy Jarek – parafraza wiersza J. Brzechwy „Na straganie”

10. KINGA SKRZYPCZYK – MCK Ostrowiec Świętokrzyski

„Dziewczynka z neonu” – Dorota Gellner

„Znowu kręcisz Zuźka” – Dorota Suwalska

11. ALEKSANDRA BĘCZKOWSKA – PSP Pisary

„Ewka – Marchewka ” – Krystyna Pokorska

„Zakręcony świat Pyskatej” – Katarzyna Zychla

12. TOMASZ LESZCZYŃSKI – SP Nr 1 Ustroń

„Włos” – Jan Brzechwa

„Wakacje Mikołajka” – Jean Jaques Sempe, Rene Goscinny (fragment)

IV KONCERT (kategoria 0 – III) godz. 16.00 -17.15

1. WIKTORIA BĘBEN – MCK Ostrowiec Świętokrzyski

„Złośliwa kałuża” – T.Frączek

„Nazywam się Jeżynka” – Piotr Rowicki

2. EWELINA ZAWAL – SP Nr 10 Szczecin

„Czerwona kropka ” – Agata Dudek

„Kiedyś” – Agata Dudek

3. MACIEJ FRĄCZKOWSKI – SP Nr 5 Pyskowice

„Kosz” – Agnieszka Frączek

„Dżońcio” – Julian Tuwim

4. MALWINA KLIMEK – SP Nr 13 Tomaszów Mazowiecki – wyw. ze słowa

„Lokomotywa „- Julian Tuwim

5. INGA KULAK – SZP NR 12 Rybnik

„Na wystawie” – Danuta Wawiłow

„Zły Humorek” – Dorota Gellner

6. JULIA TELEPKO – SP NR 5 Pyskowice

„Brat” – Dorota Gellner

„Fileciki do kontroli” – Rafał Witek

7. KALINA KACHNIEJ – MDK NR 2 Zabrze

„Ślimak” – Agnieszka Frączek

„Na wszystko jest sposób” – Renata Piątkowska

8. ZUZANNA KOŁODZIEJCZYK – SP NR 1 Tomaszów Mazowiecki

„Kurcze blade” – Wanda Chotomska

„Plama” – Elżbieta Sidorowicz – Adamska

9. JULIA RUSIN – ZSP NR 8 Rybnik

„Krowa” – Katarzyna Szyngiera

„Zapach czekolady” – Danuta Wawiłow

10. ANNA PRAŻUCH – ZSP Pyskowice

„Dziadek i mucha” – Zygmunt Marek Miszczak

„Księżniczka i smok” – Beata Krupska

11. NATALIA JAKUBCZYK – SP NR 7 Tomaszów Mazowiecki

collage tekstów „Dziwna przygoda” –

12. ALEKSANDRA JASKOT – MOK Dębica

„Konkurs ” – Grzegorz Kasdepke

„Dwie chmurki” – Agnieszka Frączak

13. MARIA GŁADYŚ – ZSP Skarżysko – Kościelne

„Zapałka” – Jan Brzechwa

„Szósta klepka” – Małgorzata Musierowicz

14. AGATA FLORCZYK – SP Nr 4 Pyskowice

„ Marzenie” – Danuta Wawiłow

„Bajka o rycerzu Marmoladku” – N. Usenko, A. Niedźwiedź

 

V KONCERT ( kategoria IV -VI) godz. 17.30 – 18.45

 

1. ROBERT JACAK – SP Suszec

„Lokomotywa” – Julian Tuwim

„Paweł i Gaweł” – Aleksander Fredro

2. ALEKSANDRA STRZELECKA – SP NR 12 Tomaszów Mazowiecki

„Dziura w moście” – Wanda Chotomska

„Drzewo do samego nieba” – Maria Terlikowska – (fragment)

3. DOMINIKA MIĘTEK – SP NR 7 Żagań

„Kaloryfer” – Hanna Niewiadomska

„Bajka o indorze” – Włodzimierz Słobodnik

4. BARTOSZ SOBAŃSKI – SP NR 1 Tomaszów Mazowiecki

„Szalone życie Rudolfa” – Joanna Fabicka

„Dzień dobry, królu Zygmuncie” – Wanda Chotomska

5. JULIA WIECZOREK – MDK NR 2 Zabrze

„Dziewczynka z zapałkami” – Julian Tuwim

„Tego lata w Zawrociu” – Hanna Kowalewska

6. ALEKSANDRA WALCZAK – SP NR 8 Police

„Na wodzie” – Hanna Zielińska

„Zosia z ulicy Kociej” – Agnieszka Tyszka

7. ALEKSANDRA GOŁDY – MDK NR 2 Zabrze

„Przypowieść” – Wisława Szymborska

„Leśne Głupki” – Małgorzata Strzałkowska

8. JAKUB DZIUBA – SP i CENTRUM KULTURY Toszek

„Daktyle” – Danuta Wawiłow

„Zły chłopiec” – Antoni Czechow

9. WIKTORIA CHAMIGA – MDK NR 2 Zabrze

„Nadąsana osa” – Zbigniew Dmitroca

„ Bajka Majka” – Malina Prześluga

10. MIŁOSZ MAZUR – MDK Lubaczów

„Dryblasy” – Małgorzata Strzałkowska

„Radik Szkaraduk-Fuj” – Alan MacDonald, Dawid Roberts (fragment)

11. MAJA GAWEŁ – OPP NR 4 Zabrze

„Mysli nawiedzające mnie na ruchliwych ulicach” – W. Szymborska

„Zezia i Gilek” – A. Chylińska

12. JULIA KUZBER – ROK Katowice

„Zmarłym szukając piękna” – Emily Dickinson

„Oj Hela!” – Barbara Stenka

13. JAKUB CHEDA – DOM KULTURY Iłża

„Jak paw przez jezdnię przechodził” – Juliusz Wasilewski

 

 

program XXIV OMKR 2014.doc