„Koncertowanie na ekranie”

Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy ze Strefą Kultury Studenckiej i Działu ds. ON Uniwersytetu Szczecińskiego. wychodzą na przeciw młodym zespołom, którym pandemia pokrzyżowała planu debiutu na polskiej scenie muzycznej. Jeśli czujecie, że to szansa dla Was – zgłaszajcie się śmiało do NCK!

#KoncertowanieNaEkranie to cykl koncertów zrealizowanych bez udziału publiczności, zarejestrowanych w formie video i umieszczonych w sieci. Projekt jest szansą dla zespołów, które w roku 2020 planowały zadebiutować na polskiej scenie muzycznej, wydać płytę lub wyruszyć w trasę koncertową, a obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego przekreśliła ich plany.
Planujemy zrealizować cykl co najmniej 10 koncertów (ilość koncertów może wzrosnąć proporcjonalnie do sumy pozyskanych środków). Zwracamy koszty przejazdu (do 1.000 zł na zespół), gwarantujemy zakwaterowanie oraz gotowy materiał filmowo – muzyczny, który zostanie zarejestrowany do wykorzystania na własny użytek zespołu.
Nagrania z koncertów będą ukazywać się cyklicznie jako premiera na portalu YouTube. Finalny materiał filmowy będzie przygotowany również dla ON.
Zgłoszenia przyjmujemy od 15 czerwca 2020 r. do zakończenia projektu. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz dobór wg. klucza ustalonego przez komisję konkursową.

Projekt realizowany w ramach konkursu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy współpracy ze Strefą Kultury Studenckiej i Działu ds. ON Uniwersytetu Szczecińskiego.

Skip to content