Kino ze smakiem. Czwartkowy wieczór w Kinie Kultura

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jednorazowy pokaz filmu „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego w nowym czwartkowym cyklu „KINA ze SMAKIEM”

24 kwietnia godz. 20.00

kino-ze-smakiem

Opis filmu

Producent „Chce się żyć” przedstawia film wielokrotnie nagradzanego Jana Jakuba Kolskiego („Jasminum”, „Pornografia”), uhonorowany Nagrodą Główną Camerimage w Konkursie Filmów Polskich oraz nagrodą dla Najlepszego Aktora dla Eryka Lubosa na międzynarodowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach.

Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Musi zregenerować siły w oczekiwaniu na kolejne zadanie. Jednak trudno mu odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Spotkanie szybko przeradza się w namiętny romans. Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia? A jeśli tym najgorszym wspomnieniem jest inna miłość?

  • „Wykonane z szorstką pewnością rzemieślnika, wysokiej klasy dzieło Kolskiego” The Hollywood Reporter
  • „Lubos gra perfekcyjnie” Variety
  • „Chwyta za serce i zmusza do refleksji” Film.org.pl
  • „Jeden z najodważniejszych debiutów ostatniej dekady. Rolą Bezi Agnieszka Pawełkiewicz dowodzi, że w kinie nie ma miejsca na powolne wdrażanie do zawodu” Stopklatka.pl
  • „Kolski po raz kolejny potwierdza, że w Polsce, wbrew wszelkim mylnym opiniom, kręci się naprawdę dobre i przejmujące filmy.” Plasterlodzki.pl

podstrona filmu na Kino Kultura

Kup bilet