Kasia Gęborek ze Studia Piosenki SCK zdobywczynią 3 miejsca w Festiwalu „Scena dla Ciebie 2014”

21 marca 2014 rok odbyła się Wielka Gala Finałowa Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Po raz 16 na deskach sceny Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpili najlepsi młodzi wokaliści i instrumentaliści województwa świętokrzyskiego.

W tym zacnym gronie jedyna reprezentantka naszego miasta Kasia Gęborek na co dzień śpiewająca w prowadzonym przez Miłosza Weimanna Studio Piosenki SCK. Finał Festiwalu poprzedziły eliminacje tradycyjnie odbywające się w siedzibie organizatora Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Kasia zaśpiewała piosenkę „Domek bez adresu” w nowej fortepianowej aranżacji. Utwór ten pochodzi z pierwszej płyty Czesława Niemena. Piękno tej piosenki w odświeżonej odsłonie i jej świetne wykonanie przyniosły 3 nagrodę. Podkreślić wypada fakt, że jest to bardzo trudny konkurs ponieważ nie ma tu podziału na kategorie wiekowe i uczestnicy w wieku gimnazjalnym muszą się zmierzyć bardzo często ze studentami uczelni artystycznych.

Kasia ma 16 lat, uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach ale to akurat nie jest jej główną życiową pasją. Od najmłodszych lat jest nią muzyka a śpiew w szczególności. Od trzech lat rozwija swe umiejętności pod kierunkiem Miłosza Weimanna w Studio Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury. Jej muzyczne zainteresowania to przede wszystkim soul, funky i jazz.

Jak sama mówi : Jestem dziewczyną otwartą na ludzi, ciekawą nowych wyzwań i zawsze myślę pozytywnie .Wesołe usposobienie i pogoda ducha to jest to co cechuje mój charakter . Pracuję też społecznie – jestem harcerką w drużynie wędrowniczej. Mam wspaniałych rodziców którzy wspierają mnie w moich poczynaniach.

Wśród dotychczasowych osiągnięć Kasi można wymienić 1 miejsce na Festiwalu StarVoice w Starachowicach oraz Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą w Iłży.