„Co pokolenia to marzenie” – konkurs na film

Prace można zgłaszać do  do końca maja 2014 roku !!!!!!!!!!!!!

Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Starachowickie Centrum Kultury ogłasza konkurs na krótki film amatorski na temat –
„CO POKOLENIE TO MARZENIE”.

Konkurs ogłoszony jest w ramach 20-lecia obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny oraz 25-lecia naszych wolnych wyborów.
Honorowy Patronat nad konkursem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Róża Thun, prywatnie mama czwórki dzieci. Pani poseł przewidziała atrakcyjną nagrodę dla zwycięzcy.
Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 16 do 20-go roku życia. Film może być nagrany kamerą lub telefonem komórkowym w zespole maksymalnie dwuosobowym. Liczy się pomysłowość w ujęciu tematu.

„CO POKOLENIE TO MARZENIE” Temat może być pretekstem do lepszego poznania się w rodzinie, sąsiedztwie, pozwoli nam lepiej sobie uświadomić kim jesteśmy, co nas ukształtowało, co chcielibyśmy przekazać naszym następcom.

To zachęta do rozmów o tym kim jesteśmy, jakie są nasze doświadczenia, oczekiwania, wspomnienia. Co udało się zrealizować? Czy marzenia trzech pokoleń w naszej Rodzinie są takie same a może zupełnie inne? Czy warto marzyć?
Zachęcamy do międzypokoleniowej rozmowy o marzeniach, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o dziadkach, krewnych, przyjaciołach, sąsiadach.

Może sięgniecie do starych zdjęć i pamiątek i podzielicie się z nami co jest najważniejsze dla Was i Waszych bliskich.
Jest to okazja by lepiej się poznać – bo czy wiemy o czym marzyła i marzy nasza Babcia, Dziadek, Rodzice. Czy znamy się dobrze, czy rzeczywiście ze sobą rozmawiamy czy tylko wymieniamy logistyczne informacje?

Zapraszamy do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów może ten czas poświęcony bliskim przy okazji kręcenia filmu okaże się czasem, który ubogaci nas wzajemnie. Może lepiej się poznamy odkryjemy nieznane dotąd prawdy.
To luźno rzucona propozycja ujęcia tematu, może skorzystacie z tej inspiracji a może znajdziecie własny pomysł.

Życzymy miłego tworzenia!

Pobierz regulamin, kartę zgłoszenia

 

fotografia: Shazeen Samad / flickr