Warsztaty teatralne. Zapraszamy!

W dniach 12-16 lutego zapraszamy młodzież (wiek 12+) na warsztaty teatralne z Katarzyną Bargiełowską – aktorką, pedagogiem, fotografem.

W programie spotkań: poznawanie elementów warsztatu aktorskiego – świadomości ciała, ekspresji ruchu, budowania postaci, improwizacji, dykcji, koncentracji, dialogowania, pracy nad tekstem.
Młodzi adepci sztuki aktorskiej będą pracować nad tekstem Brzechwy „Baśń o korsarzu Palemonie”. Całość warsztatów zostanie zwieńczona spektaklem, który bezpłatnie będzie można obejrzeć podczas Poranka Teatralnego – 18 lutego o godzinie 11.00 w SCK.
Pierwsze spotkanie z Katarzyną Bargiełowską już 12 lutego o godzinie 10.00 w Sali Klubowej SCK (I piętro).

Zapisy pod nr 41 274 65 25.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

współorganizatorem jest Starachowickie Centrum Kultury.

 

 

Warsztaty z Marią Seweryn

10 lutego, godz. 11.00

zapisy MDK, tel. 41 274 31 32 (wiek 15+)

 

MARIA SEWERYN

Aktorka teatralna i filmowa, reżyser. Ukończyła Wydział Aktorski warszawskiej Akademii Teatralnej. Gra w stołecznych teatrach: w Teatrze Polonia, Och-Teatrze, Teatrze Imka i Teatrze Syrena oraz w Krakowskim Teatrze STU.
Na planie filmowym pojawiła się jako czterolatka w Dyrygencie A. Wajdy. W 1993 r. zadebiutowała w filmie R. Piwowarskiego Kolejność uczuć. Za tę role otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego oraz nagrodę w plebiscycie Radia „Zet” za najlepszy debiut aktorski ostatnich pięciu lat. Później zagrała w  Wielkim tygodniu A. Wajdy, Matce swojej matki R. Glińskiego, w filmach T. Koneckiego:  Pół serio i Idealny chłopak dla mojej dziewczyny, a także w Julia wraca do domu A. Holland, w Boisku bezdomnych K. Adamik, a niedawno za grała po francusku w filmie Meme Pas Froid…

Występowała również w widowiskach Teatru Telewizji:  w Przypadku Klary D. Loher w reżyserii M. Łazarkiewicz, w Martwej królewnie N. Kolady  w reż. P. Łazarkiewicza. Stworzyła postać Arycji w Fedrze J. Racine’a w reż. L. Adamika, w Hamlecie W. Szekspira w reż. K. Warlikowskiego zagrała Rosencrantza. Rozgłos przyniosła jej rola w skandalizującym Shopping & Fucking M. Ravenhilla w reżyserii P. Łysaka  i Polaroidach  w reż. A. Augustynowicz. Za rolę Nadii w Polaroidach otrzymała nagrodę na 2. Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu. Zagrała też w Opowiadaniach Zebranych u boku Krystyny Jandy i dostała za tę rolę wyróżnienie aktorskie na Przeglądzie Teatralnym w Kaliszu. Wystąpiła również w Pannie Julii Strindberga w inscenizacji P. Łazarkiewicza, w Miss HIV i w Bombie w reż. M. Kowalewskiego. Za rolę Iriny otrzymała wyróżnienie w 12. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
W Teatrze Polonia gra między innymi w plenerowym przedstawieniu Lament na Placu Konstytucji  K. Bizio, za który w 2008 r. otrzymała w 14. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej nagrodę za najlepsza rolę kobiecą. Gra również w Kobietach w sytuacji krytycznej J. Murray-Smith, Kontrakcie M. Bartletta oraz  w Konstelacjach N. Payne’a i Happy Now? w reż. A. Sajnuka. W Och-Teatrze można ją z kolei oglądać w brawurowych farsach R. Cooneya Mayday i Mayday 2.

W Teatrze Syrena gra Mme Chauchat w Czarodziejskiej Górze Thomasa Mann’a w inscenizacji Wojciecha Malajkata. W Krakowie gra Panią Dobrójską w Fredrowskich Ślubach Panieńskich.

W tej chwili pracuje nad rolą Rity w spektaklu Casa Valentina w reż. Macieja Kowalewskiego, którego premiera zaplanowana jest w lutym tego roku w Och-Teatrze.

Od trzech lat wykłada w szkole aktorskiej Romy Gąsiorowskiej AktoRstudio.
Maria Seweryn zajmuje się również reżyserią. Wyreżyserowała m.in. monodram Agnieszki Michalskiej Ślad oraz spektakle grane w Och-Teatrze: Zaświaty czyli czy pies ma duszę? J. A. Masłowskiego, Alicja Alicja i Stosunki prawne.