Zaduszki jazzowe. Kamil Urbański Quartet. 10 listopada 2019, godz. 19.00

Zaduszki jazzowe.

Jesień w pełni, a więc to znak, że wielkimi krokami zbliża się do nas muzyczne wydarzenie, na które melomani czekają cały rok. Zaduszki jazzowe bo o nich mowa, od lat przyciągają na starachowicką scenę tuzów tego gatunku muzyki. Na przestrzeni lat gościliśmy chociażby: Patsy Gamble – znakomitą brytyjską saksofonistkę współpracującą z Rolling Stones, Marzenę Ślusarską, Henryka Miśkiewicza, Zbigniewa Jakubka, Michała Zduniaka, Andrzeja Chochoła i wielu wielu innych.

Tym razem przed starachowicką publicznością wystąpi Kamil Urbański Quartet – 10 listopada, godz. 19.00, Sala Klubowa SCK.

Kamil Urbański – starachowiczanin z pochodzenia, kompozytor, pianista, aranżer; doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Jest laureatem m.in. Głównej Nagrody na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych, a także Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej. Uhonorowany został prestiżowym wyróżnieniem w postaci Nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego – Fryderyk 2013 za album Interplay Jazz Duo. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w zakresie specjalności: Fortepian jazzowy oraz Kompozycja i aranżacja. Współpracował z takimi artystami, jak: Wanda Warska, Andrzej Kurylewicz, Stanisław Soyka, czy Gaba Kulka. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in.: w USA, Republice Dominikany, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Czechach, Gruzji, na Słowacji, w Belgii, Danii, Szwecji, Norwegii i wielu innych krajach. Kamil Urbański Quartet to nowy, autorski projekt, do którego lider zaprosił wybitnych muzyków młodego pokolenia. Repertuar grupy zawiera zbiór ostatnich kompozycji i aranżacji pianisty. Kwartet prezentuje zupełnie świeże podejście do gry zespołowej. Podejmuje poszukiwania brzmieniowe, które opierają się na przedstawieniu wielu różnych, aczkolwiek uzupełniających się płaszczyzn dźwiękowych, przy zachowaniu czytelnej struktury i otwartej przestrzeni w muzyce.

Joanna Markowska – wokalistka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka tekstów i współzałożycielka zespołów Madame JeanPierre i YOY. Czynnie koncertująca, użycza też głosu do projektów stylistycznie skrajnych, takich jak: jazz, funk, trip-hop, ambient, pigeon rock, stoner rock, soul, rock&roll, czy piosenka poetycka. Wielbicielka młodego polskiego jazzu, psów i dobrego jedzenia.

Jędrzej Łaciak – kompozytor, gitarzysta basowy, aranżer. Otrzymał m.in. Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, a także Nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – Fryderyk 2013 za album Interplay Jazz Duo. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w zakresie specjalności: instrumentalistyka jazzowa – gitara basowa. Współpracował z takimi artystami, jak: Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Krzesimir Dębski, Stanisław Soyka. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Gruzji, Rumunii, Belgii, na Litwie.

Damian Niewiński – perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Łukasza Żyty. Współpracował między innymi z takimi wspaniałymi artystami, jak: Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Obecnie współpracuje na stałe m.in.: z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, zespołem Flue, Wojciechem Klichem, grupą Trzy. Na co dzień koncertuje i nagrywa płyty z wieloma artystami jako muzyk sesyjny, doskonale odnajdując się w różnych muzycznych stylach.

Repertuar koncertu Kamil Urbański Quartet jest absolutnie oryginalny i został przygotowany specjalnie na starachowickie Zaduszki, tym bardziej warto być na tym wyjątkowym wydarzeniu. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Kina Kultura oraz online na www.sck.org.pl.

Zapraszamy!